Vitargo Hakkında

Vitargo, sporun profesyonelleri, hedeflerini büyütmek isteyen sporcular, her tür atlet ve olimpik sporcular için üretilmiş devrimsel nitelikte enerji kaynağıdır.

Vitargo, Glikoz, Waxy Maize, maltodekstrin, sukroz (şeker) içeren spor-karbonhidrat içeceklerinden daha etkilidir. Vitargo, anında kullanım için mideyi diğer türm karbonhidrat türlerinden daha hızlı geçerek enerji sağlar.

Spor salonunda, mutfakta, sahadaki emeğin düşük kaliteli karbonhidratlarla yok olmasına engel olmak isteniyorsa, fiziksel performans konusunda da kararlıysanız, seçeceğiniz enerji kaynağı konusunda da dikkatli olmalısınız...

Yarışın, müsabakanın ortasında tükenmemek için Vitargo , diğer karbonhidrat türlerine göre çok daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Vitargo’nun başarısını reklamlarla değil, elde edilen sonuçlarla ortaya koyuyoruz. Sıradan spor-enerji içecekleri ile glikojen ihtiyacı giderilmek istendiğinde çoğunlukla karşılaşılan, dolu bir mide hissi, mide kramplarıdır. Üniversite araştırmaları gösteriyor ki, Vitargo, mideyi sıradan spor içeceklerine göre 2 kat daha hızlı geçmektedir. Bunun sonucunda, %68’e varan daha verimli glikojen depoları dolumu ve %23’e varan fiziksel-sportif performans artışına ulaşılabilmektedir.

Vitargo Düşük ozmolalite yapısına sahiptir. Bu da, su emilim kapasitesinin artışını sağlar.Sonuç olarak, kramp riski azalırken, enerjinin taşınması kolaylaşır.

OZMOLALİTE SONUÇLARI

Spor içeceği 5% Solüsyon 10% Solüsyon 15% Solüsyon
Vitargo ® CARBOLOADER 11 24 39
Maxim Original 48 100 165
Isostar ® Long Energy 89 181 306

Ozmolalite sonuçları, mOSM/KG su olarak verilmiştir. Söz konusu sonuçlara, ürünlerin distile su ile karıştırılmasıyla ulaşılmıştır.Bunun nedeni, musluk suyunun, sertlik derecesinin değişiklikler göstermesi nedeni ile 5-15 birim farklı sonuçlar ortaya çıkmasıdır. Tavsiye edilen karbonhidrat konsnatrasyonu, aktivite sırasında %5-8 aralığındadır.

Yukarıdaki ozmolalite sonuçlarından görüleceği gibi, %10 konsantrasyondaki Vitargo Carboloader, %5 konsantrasyondaki Maxim Original’in tam yarısı kadar ozmolaliteye sahiptir ! Vitargo ile, diğer karbonhidrat kaynaklarına göre 4 kat daha fazla enerji sağlanır. Vitargo, 4 kat daha yoğun ve konsantre olarak karıştırıldığında bile mideyi çıok yüksek hızda geçerek üstün sportif performans/nerji sağlamaya yardımcıdır. Vitargo’nun tüm dünyada sporcular tarafından öncelikle tercih edilmesinin nedeni sadece, yüksek miktarda enerji sağlamaya yardımcı olması ve klinik araştırmaları değil, aynı zamanda, glutensiz, sadece en üst kalitede amilopektin, glukoz polimeri üreten bir tesiste üstün saflıkta ve yasaklı maddelerden tamamaen uzakta üretilmesidir.