Araştırmalar gücümüzdür!

Bir spor gıdası ürününün tanıtımındaki iddialar, araştırma sonuçlarının kanıtları kadar gerçekçi olabilir. Vitargo, türünün üniversite araştırmaları yapılmış ve kanıtları sunulmuş olan tek spor-karbonhidrat, glikojen dolum ürünüdür !

Vitargo’nun benzer ürünlere olan perfromans üstünlüğünü anlamak için , üniversite araştırmalarına ve sonuçlara bakmak ve anlamak gereklidir.

İddiamız, ileri gelen üniversitelerle çalışmalar yürütmek ve diğer karbonhidratlara karşı pazar lider konumumuzu korumaktır.

Araştırmalara Göre

Vitargo ile ilgili yayınlanmış klinik çalışmalar :

“Jel oluşturma özelliğine sahip, özgün Glukoz polimerinin insanlarda, gelişmiş gastrik geçiş özellikleri”

“Birçok sporcu, mideye rahatsızlık veren spor içeceklerinden şikayet etmektedir. Söyleyebileceğimiz, bunun eskide kaldığıdır. Vitargo çok düşük ozmolaliteye sahip, sıradan spor içeceklerinden %80 daha hızlı mide geçişi sağlar....” Scand. J. Gastroenterol 2000;35:1143-1149.

Çalışmayı indir  

“İnsanlarda, Düşük ve yüksek molekül ağırlıklı karbonhidrat içecekleri tüketiminden sonra Kas-Glikojen sentezi hızı”

“Vitargo , kaslardaki glikojen seviyelerini sıradan karbonhidrat içeceklerine göre %70 daha hızlı doldurmaya yardımcı olur. İsveç Karolinska enstitüsünde yapılan araştırmaya göre....” Eur J Appl Physiol 81:346-351.

Çalışmayı indir  

“Egzersiz sonrası yüksek molekül ağırlıklı özgün glukoz polimeri tüketiminin, sonraki bisiklet egzersizinde performans artışına yardımcıdır...”

“Journal of Sports’da yayınlanan bir klinik çalışma sonucuna göre, Egzersiz sonrası yüksek molekül ağırlıklı özgün glukoz polimeri tüketiminin, sonraki bisiklet egzersizinde performans artışına yardımcı olmaktadır..”

Çalışmayı indir